KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643169
nr 1564 3169
Ulla Wale
(1914-2008), Sverige
Oljemålning, Prästkragar. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 56x68 cm
Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 september 2023
kl 20:27:38
150 kr